Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu

Chróścina była w tym roku gospodarzem gminnych dożynek.

Dwudniowa uroczystość rozpoczęła się w sobotę od części oficjalnej, podczas której powitano przedstawicieli samorządów z całej Polski oraz licznie przybyłych mieszkańców.  Zakończeniem dnia była zabawa z zespołem Vega.

Drugi dzień rozpoczęła uroczysta msza polowa koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. dr Gintera Żmudy, w której udział wziął ks. proboszcz parafii w Chróścinie Daniel Breguła oraz Ks. Ryszard Wołowiec.

Kolejnym punktem uroczystości dożynkowych był barwny korowód, który rozpoczął się przy ul. Dąbrowskiej. W tym roku składał się on z delegacji sołectw z gminy Dąbrowa z koronami żniwnymi, wozów z gośćmi, gospodarzy oraz sprzętu rolniczego.

Po oficjalnym ceremoniale chleba, przyszedł czas na występy artystyczne m.in Gminnej Orkiestry Dętej Wind Power, dzieci ze scholi w Chróścinie, uczniów szkoły podstawowej w Chróścinie, DT SCORPION, oraz Patrycji Kwiatek. Zobaczyliśmy też Kafliki. Dożynkowy wieczór zakończyła zabawa z Dj, trwająca do późnych godzin nocnych.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na korony dożynkowe.  Nagrodzono wszystkie sołectwa przygotowujące korony oraz wytypowano  reprezentującą gminę w dożynkach wojewódzkich.

 

 

Przewiń do góry Przewiń do góry